Windows vs macOS | Technopat Sosyal

Merhaba, Microsoft ve Apple şirket kıymeti olarak büyük bir yarış içinde, kimi zaman Microsoft en kıymetli şirket oluyor; bazense Apple oluyor, son olarak en kıymetli şirket Apple ayrıca fakat Apple akıllı telefon, tablet ve bilgisyarda en iyi marka bence nerede ise her mevzuda açık ara en iyi marka.

Windows Phone iOS ve Android şeklinde başarıya ulaşmış olamadı. Bence en iyi iOS fakat her neyse, işletim sistemine gelelim. Windows MacOS’tan daha kullanışlı ve daha fazlaca programa haiz sanırım. Hatta en yaygın ve en kullanışlı işletim sistemi Windows sanırım fakat macOS fazlaca daha güvenli bence virüs saldırılarına karşı. Virüs üreticileri en fazlaca kullanılan işletim sistemi Windows’a saldırıyor çoğu zaman.

Tasarım olarak, güzel duyu olarak Windows mu, macOS mu daha şık; bilgisayar donanımının tasarımını sormuyorum, Mac’ler tasarım ve araç-gereç kalitesi olarak çok önemli aslına bakarsan fakat Apple bu kadar alanda iyiyken hatta kim bilir bilgisayar işletim sistemi mevzusunda bile Microsoft’tan iyiyken bu rekabet iyi mi var? Kimi zaman Microsoft Apple’ı geçip iyi mi en kıymetli şirket oluyor, bunu bana izah edebilir misiniz? Apple bilgisayar, tablet ve akıllı telefonda işletim sistemi ve marka satıyor sanırım ve fiyatına nazaran özellikleri, akıllı telefon ve bilgisayar için oldukça düşük oluyor. Madem işletim sistemi bu kadar kıymetli Microsoft’un en iyi olduğu mevzu buysa Apple nerede ise her alanda zirvedeyse Microsoft iyi mi Apple ile şirket değerinde ölümüne kapışabiliyor? Saygılar.