Windows 10 UEFI kurulumunda ”Driver did not start: [1] load error.” hatası

İşletim sistemi olmadan gelen bilgisayarıma Rufus programı ile NTFS format kullanarak (USB diske fat yada FAT32 ile format denediğim vakit, Windows 10 ISO dosyası 4 GB’dan büyük olduğundan ve fat ve FAT32 dosya sistemleri bu büyük dosyaları desteklemediğinden dolayı bu şekilde format işlemi yapamadım ve NTFS kullandım) MBR olarak yapılandırılmış durağan(durgun) diske Windows 10 oluşturmayı denedim, UEFI ile oluşturmak istediğim vakit USB diski görmedi ben de legacy ile kurulumu yaptım, arkasından Rufus’ta “UEFI için GPT bölüm düzeni” seçmem icap ettiğini öğrendim ve bu şekilde USB hazırladım, BIOS’tan Security boot seçeneğini disable kısmına getirip yine denedim, fakat bu sefer de kurulumda ilkin;

Loading NTFS driver…
Driver did not start: [1] load error.

Arkasından da;

Looking for NTFS EFI loader…
Error: Could not locate ‘efibootbootx64.efi’: [14] not found.

Hatasını aldım. Şimdi kurulum esnasında ikinci hata mesajını alıyorum ve kurulum yapamıyorum. Ek olarak BIOS seçeneğini Legacy’den UEFI’ye getirdiğim vakit bilgisayar durağan(durgun) diskten de açılmıyor ve boot menüsünde bir tek USB disk görünüyor.

USB’den UEFI kullanarak Windows 10 oluşturmak için neyi yanlış yada noksan yapıyorum destek olabilecek olan var mıdır? Birazcık uzun anlattım fakat durumu tam olarak açıklarsam yardım etmek daha kolay olur diye düşündüm. Şimdiden teşekkürler.

BIOS’tan sonrasında bu şekilde hata çıkıyor.