Rehber: Orijinal Windows 10 kurulumu nasıl yapılır?

Merhaba dostlar, desteğe gereksinim duyan ve yapmayı bilmeyen ya da gidip kaçak sitelerden modlu Windows 10 indiren kardeşlerimiz için rehber bir mevzu oluşturmak istedim.
Dostlar öncelikle mevzu sonunda vereceğim linkten aracı indirin aracı indirdikten sonrasında 8 GB depolama alanına haiz bir USB belleğe ihtiyacınız var. Aracı indirdikten sonrasında çıkan seçeneklere tıklıyoruz. Bu süreç bilgisayarınızın hızına bağlıdır. Birkaç seçeneklerden sonrasında gelen “ne yapmak istiyorsunuz?” adlı bir sual gelecek. Sual da iki seçenek olacak ilki “bu bilgisayarı şimdi yükselt.” ikincisi “başka bir bilgisayar için yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD yada ISO dosyası)oluştur.” olacaktır.

Eki Görüntüle 1910072

İkinci seçeneğe tıklayın.
İleri dedikten sonrasında “dil, mimari ve sürüm seçin” adlı bir sual daha gelecektir. Bu seçeneklerin altına “bu bilgisayar için en iyi seçenekleri kullan” diye bir seçenek olacaktır, ona bir kere tıkladıktan sonrasında vasıta en iyi seçenekleri kullanacaktır:

Eki Görüntüle 1910077

Sonraki adımda “kullanılacak medyayı seçin” adlı bir sual daha gelecek ve sual adı altında iki seçenek olacaktır. Biz ilk seçeneğe tıklayacağız:

Eki Görüntüle 1910080

Burayı da geçtikten sonrasında vasıta kullanılacak olan USB belleği otomatikman tanıyacaktır ve aracın üstünde USB belleğinizin adı yazacaktır ve son olarak şunu da ekleyeyim. Mühim dosyalarınız başka bir USB belleğe ya da harici bir hard diske yedekleyin bu sebeple son adımdan sonrasında USB belleğinizdeki her şey silinecektir.

Windows 10 22H2 Aracı: Windows 10’u İndirin

İyi Günler.

Bende şimdi bilgisayarıma format atacağım :D