iPhone’larda güvenlik fazla abartılmış

iPhone cihazlarının güvenliği oldukça abartılmış. Ben Android kullandığım için iPhone cihazlarındaki güvenline pek aşina değilim.

iPhone aleti olan bir dost, WhatsApp kurmamı istedi. Ilkin güncelleme yapmam gerekti. Güncelleme yapmak için 4 GB indirmeye ek olarak 4 GB daha alan istedi. Aslına bakarsan 12 GB depolama var, bir de 8 GB alan istiyor.

Bir süre sonrasında USB ile fotoğraf ve videoları bilgisayara aktardım. Peşinden dosyaları kaldırmak istedim fakat o da ne? İznim yokmuş. Onaylamak için iTunes kurdum fakat gene izin yok. Ben de aygıt üstünden elle kaldırdım.

Rehberi yedeklemek için bir uygulama oluşturmak zorunda kaldım. Apple’ın bu abartılı güvenlik sistemi uygulama kurarken her işlemde gizyazı soruyor. Her neyse ki bu özellik ayarlardan kaldırılıyormuş.

Rehber yedekleme uygulamasında da başıma bir vaka gelmesin mi? Yedekleme yaptım. Bu sefer de e-posta göndermiyor. Peşinden dosyaya ulaşmaya çalışıyorum fakat sizce ne olmuş olabilir? Doğal ki iPhone’da dosya yöneticisi yok. :) dosyaya ulaşamıyorum. Sadece Wi-Fi ile sunucu kurarak dosyayı bilgisayardan indirebildim.

Buna ek olarak uygulamaları kullanmak da Android kullanan birine bakılırsa zor. Mesela mesajlaşma uygulamasına giriyorsun. Ayarlar yok. Mesajlaşma ayarlarına ulaşmak için ilkin ayarlar uygulamasına girmen, sonrasında mesajlaşma seçeneklerine basman gerekiyor.

Netice olarak Apple, işi fazla ciddiye almış. Bir kullanıcı olarak biz bile kullanmakta zorlanıyoruz. İyi ki Android kullanıyorum. 😎