En iyi tarayıcı ve adblock (iOS/iPhone/MacOS/Apple)

Bir Apple ekosistemine yada iPhone kullanıyorsanız bence bazı kullandığınız uygulamaları gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

Birçok kullanıcı iPhone kullanıp reklamları engellemek için Adblock uygulaması yada Adblock özelliği olan başka tarayıcı uygulamalarını tercih ediyor. Reklamları engellediğini sanıyor bence yanılıyor.

Ben tüm tarayıcı uygulamalarını tek tek kontrol ettim denedim hiçbirisi tam performanslı kullanıcı deneyimi sunmuyor yalnız bazı uygulamalar birazcık yaklaşıyor fakat yinede tam performans ve iyi tecrübe sunamıyor. Hatta buna beta uygulamalarıda dahil devamlı geribildirim yaptım ulaşabileceğim her yerden ulaşıp geribildirimde bulundum fakat maalesef değişen bir şey olmadı.

Tam olarak ne demek istediğimi görsellerle anlatmaya çalışacağım. Fakat ilkin söylemek istediğim şeyler var.

Can bunaltan öğeler nedir ?
Bazı sitelerde sayfalar/mevzular arası geçişlerde çıkan 8 saniye sinir bozucu reklamlar.
Bir sitede reklamlar engelliyor fakat halen daha reklam varmış benzer biçimde devasa yer kaplayan reklam alanları boşluklar.

AdGuard DNS yada NextDNS benzer biçimde DNS araçları Adblock mevzusunda iyiler fakat can bunaltan öğeleri engelleme mevzusunda başarısızlar.
Ayrıca Adblock DNS benzer biçimde araçları kullanmayan yoktur diye düşünüyorum doğrusu eğer olmazsa olmaz artık günümüzde her kullanıcı ne olursa olsun Router/modeme Adblock DNS ayarlaması gerek diye düşünüyorum.
Yapmayan var ise tavsiye ederim sitelerde ve uygulamalarda çıkan reklamları engelleme mevzusunda başarılılar can bunaltan öğeler haricinde.

AdGuard adblock yükledikten sonrasında iPhone – ayarlar – Safari – genişletmelerden tüm ayarları seçenekleri etken edin ve uygulamadan filtreleri güncelleyin.

Apple Store
AdGuard

BETA (arada yer oluyor denk getirirseniz katılırsınız)

AdGuard DNS

BETA MacOS AdGuard

AdGuard VPN BETA

Apple Store
AdGuard VPN

—> Herhangi bir başka bir tarayıcı yada DNS kullanırken tecrübe

BFFCD09B-2EC3-4584-8FB9-D796D0B566B0.jpeg

—> Bu görsel ise Safari + AdGuard kullanırken

FA7E18A2-1DCF-42DD-8DAC-F886E6209E59.jpeg