Çözüldü: “BIOS switchable Graphics DGPU” yapınca videolar siyah ekran oluyor

TongFang GK7MR0R. BIOS bulamadım. dGPU kapandıktan sonrasında ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrardan yükler misiniz?

Aynı mesele bende de var fakat bir tek LoL’de oluyor. RDR GTA4 açılıyor harici ekran kartımla. Ekran kartını güncelledim olmadı, DDU ile elimdeki eski sürümü kurdum gene olmadı. Ne yapmalıyım destek verir musunuz yeni mevzu mu açıcam

Monster Tulpar 20.4
seri no: GM7TG0R

Schenker’de GMx TG0x olarak geçiyor. Şu konudaki şeklinde bende de Windows’un rastgele uykudan uyanma problemi da var. İşletim sistemim Windows 2004 version. Başka hangi detayları paylaşmam gerekir problemi çözebilmek adına

Dediklerinizi uyguladım, dGPU yaptıktan sonrasında gene aynı mesele devam etti fakat NVIDIA denetim masasında ” Ekran > Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla > Bir ölçeklendirme modu seçin ” başlıklarının altında “Tam ekran” seçeneğini seçip uyguladıktan sonrasında mesele düzeldi. Bu yaptığımla bir alakası var mı bilmiyorum fakat önerileriniz için teşekkür ederim.

Bu ayarı yaptıktan sonrasında nadiren muntazam açılıyor, oyun başladıktan sonrasında ne tarayıcıya ne de oyuna alt tab atabiliyorum masaüstü tamamen kararıyor, tek yapabildiğim ctrl alt del fakat oradan çıkınca gene siyah ekran. Oyun muntazam açılırsa ekran parlaklığımı yada sesi klavye kısayolundan ayarlarken OSD çıkınca bu sefer gene ekran gidiyor. Windows 10’da OSD’leri iyi mi kapatırım?

Oyun başladıktan sonrasında ne tarayıcıya ne de oyuna alt+tab atabiliyorum masaüstü tamamen kararıyor. alt tab devamlı denediğimde oldukca düşük ihtimalle geliyor oyun.

TongFang GK7MR0R. BIOS bulamadım. dGPU kapandıktan sonrasında ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrardan yükler misiniz?

Bilgisayarı tekrardan başlatıp ekran kartını kapatırsam anca bağlanıyorum oyuna fakat performansı yetersiz iGPU’nun.