3.000 TL’ye iPhone 7 vs 6.000 TL’ye iPhone 8

Abilerim, kardeşlerim, sayın forum sakinleri,

Şimdi bu kardeşinizin 1 gram altını, 1350 TL nakiti ve tecno spark 8C benzer biçimde kıytırık bir telefonu var. (telefonu satacağım.)

Bu kardeşiniz büyük telefon almak istemiyor. (deneyimledim “Plus” adı altındaki telefonlar düzlere gore 1000 mAh daha çok batarya kapasitesine ve çözünürlüğe haiz olması haricinde başka bir değişkenliği yok.) Ben şimdi bu 2 telefondan 1’ini alırsam arkadaşımın önerisi ve benim de “mı” markasından mutlu olduğundan dolayı Amazon’da satılan şu ürünle kullanmaya başlayacağım. Mantıklı, aynı fiyata, bilindik ve tavsiye edilen marka bundan minik uzun olabiliyorsa tavsiye alabilirim yoksa ürün sağlamdır diye düşünüyorum.

Ürün bu: https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Mi…cphy=9056758&hvtargid=pla-1244996066555&psc=1

Telefondan beklentilerim nedir? Her iki telefonunda kamerası bu telefondan iyidir diye düşünmekle birlikte aralarında XS, iPhone 11 benzer biçimde büyük fark var mıdır, yoksa dünden bugüne gelmek mi?

Şu demek oluyor ki anlayacağınız suretiyle kamera ilk önceliğim. Sonrasında akıcılık, hiçbir şekilde oyun oynamayacağım. Oynarsam Max coc, Mobile Legends. (1-2 el atıp çıkarım.) Genel olarak mesajlaşma, kamera, akıcı, ve bu 3K’lık hadi temizi için gene 4 verelim. “iPhone 7’ye abi cidden verilir yaaa.” denilebilecek bir para var mı?

Güncelleme mevzusunda her ikisi de aslına bakarsan sınıfta kalıyor, biliyorum. Uyarmanıza gerek yok.

Son olarak şunu söyleyeyim, telefon bendemin 1, Max 2 yıl problem çıkarmayacak şekilde bu söylediğim işlevleri iyi düzeyde sağlarsa seneye, seneye sınava çalışırsam kuzenim benzer biçimde sınavlar bittikten sonrasında üniversiteye başlamadan hem de 18 yaşlarında da olduğum için güzel bir yere girip çalışıp artık paramız neye yeterse 11-12 patlamayı düşünüyorum. Bunu da göz önünde bulundurarak yorum yapmış olursanız sevinirim. Buraya kadar okuyup iyi niyetinizle bana destek olmaya çalışan güzel insanlara da slm olsun. Ooo telefon iyiymiş değil de 7 de kullandım 8 de kullandım 11 de kullandım tarzda insanoğlu gelirse müteşekkir olurum…